Az ecetről
Persze, az ecet már ismert a gombaölő és az antibakteriális hatásáról. De mindez nem azt jelenti, hogy minden esetben hatékony. A legfontosabb, hogy aki ezt a fajta kezelést választja, tudja milyen koncentrációban működik a legjobban, illetve milyen időtartam alatt a leghatékonyabb. Tudni kell, hogy milyen gyakran lehet alkalmazni, és hogy mindez elegendő-e arra, hogy hatékonyan kezeljen egy makacs fertőzést is. Azonban ezek az információk pontosan még nem tisztázottak. Annál is inkább, mert minden gomba, minden ember más és más, nehéz általánosítani.
Néhány bizonyíték valóban arra utal, hogy az ecet némi javulást eredményezhet a fertőzött körmök esetében. A Disabled World azt sugallja, hogy baktériumok és gombák nem szeretik a savas közeget, így adott, hogy az ecet, mint sav segít megállítani a gomba terjedését. Azonban ez egyáltalán nem segít a gombás fertőzés megszüntetésében. Egy tanulmány szerint, a sikeres kezeléshez ecetre és hidrogén-peroxidra van szükség.
A Mayo Clinic azt állítja: „Nincs közvetlen bizonyíték arra, hogy az ecetes áztatás meggyógyítja a körömgombában szenvedőket.” A mai napig nem voltak olyan nagyszabású tanulmányok vagy cikkek, lektorált orvosi folyóiratokban, amelyek bizonyítanák az ecet hatékonyságát. Ezért nem ajánlatos ez a gyógymód a gomba kezelésére. Ha azt akarja, hogy teljesen megszabaduljon a körömgombától, lábgombától úgy a leghatékonyabb módszert kell választania.
Ne fedd le a gombás körmöt!
A gomba csak meleg, nedves és sötét helyen szeret szaporodni,- például egy kötés alatt, vagy zokniban, cipőben. Ezért sosem ajánlott a köröm lefedése. Megőrizheti lába egészségét, hogyha közzuhanyzókban papucsot vagy szandált visel. Az is fontos, hogy lába mindig szellőzzön, levegő érje, amennyire csak lehet, miközben otthon van. Zuhanyzás után alaposan szárazra törölje lábát, különösen ügyelve a lábujjközökre.
Én évek óta kezelem a magam módján. Előszőr kaszula, persze ez májzsugorodáshoz vezetett. Aztán jött az ecet szalicil hidrogenperoxid. Lakkok és eredmény semmi, Hogy miért nem mentem bőrgyógyászhoz mert tudom cdak felesleges pénzkidobás arra meg nemtelik mot javasolnak?
Kedves Margit!
Köszönjük megkeresését. Igen, sajnos köztudott, hogy sokszor az egészségügy csak legyint egy láb- vagy körömgomba esetén – nem állít fel pontos diagnózist, hogy vajon melyik mikroorganizmus a felelős a kialakult helyzetért – hanem azt mondja vegyen ilyen krémet vagy olyan lakkot és majd elmúlik. A megoldás kulcs minden esetben a pontos diagnózis felállítása, ez predig nem megy másként mint a megfelelő helyre, szakemberhez kell fordulni, aki mintát vesz a bőrből vagy körömből és laboratóriumban kitenyészti, így megállípthatóvá válik, hogy melyik gomba fajta, melyik törzse okozza a gondott. Ennek ismeretében pedig célzott kezelés végezhető. Lehet szájon át szedhető gyógyszer vagy krém, ecsetelő, de minden esetben szükséges a teljes kúra végrehajtása és negyedévenet ellenörző labor a mákfunkcióknál, de ezt a szakértő orvos tudja és csinálja is. Azt viszont tudomásul kell venni, hogy a gombás fertőzések nagyon lassan gyógyulnak, hosszas, akár évekig is eltartó kezelést igényelnek. Ezért fontos a lábbelik és zoknik, harisnyák, otthono pedikűrös eszközök, sőt a családban közösen használt zuhanyzó vagy kád rendszeres fertőtlenítése. Hiszen a teljes gyógyulásig fennáll a fertőzés veszélye.
Javasoljuk, hogy keressen fel szakorvost, aki mintavétel alapján exakt diagnózist tud felállítani és az alapján megszabja és kontrol alatt tartja a kezelést.
Általunk jól ismert és talán az ország legjobb szakembere ezen a területen Dr Somon Gyula mikológus, aki a G1 laborban dolgozik. Cím: 1036 Bp., Lajos u. 74-76. Telefonszám: +36 1 240-1880
Üdvözlettel: Reisz Mónika (Mediped)
Voltam Profeszornál az Eredmény egy nulla Minden Orvosba elveszitettem a hitemet Sajnos nem segit semmi !
Kedves Szabó Lászlóné!
Szomorúan olvastam csalódottságát. A bőr és körömgomba betegség egy igen makacs és nagyon hosszasan gyógyuló betegség. A gyógyulás módja nem más, mint a helyesen felállított diagnózis és a kitartó terápia, a szakorvos javaslata alapján.
Mielőbbi jobbulás és kitartást kívánok.
Üdvözlettel:
R.M.
Mediped
Van cipó fertőtlenitőm is becsűletesen csináltam ammit a Profeszor mondot ,az sem segit semmit 71 -Éves vagyok nagyon zavar ez a ,dolog de soha többet nem jelenkezem be sehova,mert nincs értelme ,marad a Bánat és a keserúség Borzalmas !
Kedves Pálvölgyi Jánosné!
Szomorú vagyok a csalódottsága miatt és együtt érzek Önnel. Sajnos idősebb korban minden betegség jóval lassabban gyógyul, mint mikor húszas éveinkben jártunk. Továbbá a teljes és gyors gyógyulást nehezíti az esetleges további betegségeink sora. Itt elsősorban a cukorbetegség, a magasvérnyomás és az érrendszeri problémák adják ezt a gátat.
Azonban meggyógyulni a köröm- és lábgomba betegségből nem lehetetlen még ebben a korban sem. Pontosan felállított diagnózis, vagyis a problémát okozó gombatörzs/vírus ismerete szükséges hozzá, valamint a terápia következetes és kitartó alkalmazása. Minden esetben elmondható, hogy a gyógyszeres kezelésnek vannak mellékhatásai, de orvosi felügyelet mellett (rendszeres labor, májfunkció vizsgálat) a gyógyulási folyamat, a betegség megszűnése elérhető.
Mielőbbi gyógyulást kívánok.
Üdvözlettel.
R.M.
Mediped